Mesazhi i ndjerë i Berishës: Drita u shua për Maks Velon!

Miq, Maks Velo, piktori dhe arkitekti i mirenjohur, intelektuali i shquar qe sakrifikoi vite ne burgjet e diktatures per te qene vetja e tij mbylli syte pergjithmone.

Me kete rast shpreh ngushellimet me te ndjera familjes, miqve dhe te afermve te tij dhe lutem qe shpirti i tij te gjeje paqen e merituar. Ngushellime! sb

velo