Video/ Qeveria u uli pagat, punonjësit e Albpetrol në protestë. Kreu i PD Fier: Vendimi i padrejtë, të anulohet menjëherë

Kreu i PD Fier, Luan Baçi shprehet se vendimi i qeverisë për uljene  pagave të punonjësve të Albpetrol është i padrejtë dhe duhet të  anulohet menjëherë. Baçi ka publikuar edhe videon e protestës së punonjësve të Albpetrol që u zhvillua sot në Fier.

Reagimi i plotë i kreut të PD Fier, Luan Baçi

Proteste ne Albpetrol, punonjesit dhe specialistet e kompanise jane revoltuar per vendimin e padrejte dhe abuziv te KM Rama, per t’i paguar me “page” lufte kur keta kane qene ne pune rregullisht, shpesh here dhe me turrne.

Ky vendim i padrejte duhet anulluar menjehere, ai bie ndesh me interesat e punonjesve dhe eshte i jashte ligjshem.

E denoncuam dje kete afer te radhes te rilindjes hajdute dhe sot u vertetua se drejtuesit e Albpetrol vazhdojne te abuzojne edhe deri te pagat e punonjesve.

Policia politike tashme e KM po ushtron presion me forca te shumta ka rrethuar godinen per te vene nen presion punonjesit.

Jemi ne mbeshtetje te punonjesve dhe specialisteve te Kompanise.

Gepostet von Luan Baçi am Dienstag, 5. Mai 2020

Gepostet von Luan Baçi am Dienstag, 5. Mai 2020

Gepostet von Luan Baçi am Dienstag, 5. Mai 2020