Video/ Kreu i PD Fier reagon pas ndalimit të 3 qytetarëve pse protestuan ndaj kryeministrit Rama

Kryetari i Degës së PD Fier, Luan Baçi ka reaguar pas arrestimit të tre qytetarëve vetëm pse protestuan ndaj kryeministrit Rama.

Kryeministri Rama ka mbërritur në Fier paraditen e sotme për të inspektuar punimet në Lumin Gjanica, ndërsa është pritur revoltë nga naftëtarët e këtij qyteti si dhe qytetarë të tjerë.

Me thirrje “Ik, Ik” dhe ‘Hajdut kriminel’, Rama ka kaluar në rrugën kryesore të qytetit të Fierit, ndërsa policia kishte rrethuar gjithe zonën.

Policia ndaloi 3 qytetarë  pse protestuan dhe i dërgoi në komisariat.

Deklarata për media e kryetarit të Degës së PD Fier, Luan Baçi

Deklarata për media e kryetarit të degës së PD Fier, Luan Baci. Reagimi i zotit Baçi pas ndalimit të tre qytetarëve vetëm se protestuan ndaj kryeministrit Rama

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Freitag, 1. Mai 2020