Video/ Punonjëset e fasonërisë në protestë, fabrika u mbyll, por nuk morën ndihmë, reagon ish-deputetja

Ish-deputetja e PD, Nada Meçorapaj ka publikuar në faqene e saj sociale n jë video të protestës së punonjësve të fasonerisë në Vlorë.

Meçorapaj shprehet në reagimin e saj se, nga rreth 400 punonjës, vetëm 30 prej tyre kanë përfituar ndihmën nga shteti!

Reagimi i plotë

Sot protestojnë punonjësit e një biznesi fason në Vlorë! Dëgjoni deklaratat e tyre!

Nga rreth 400 punonjës, vetëm 30 prej tyre kanë përfituar ndihmën nga shteti! Turp!

Një shtet që gënjen dhe varfëron çdo ditë e më tepër qytetarët e tij, vetëm një shtet hajdut e i pamoralshëm mund të quhet!

Sot protestojne punonjesit e nje biznesi fason ne Vlore! Degjoni deklaratat e tyre! Nga rreth 400 punonjes ,,, vetem 30 prej tyre kane perfituar ndihmen nga shteti! Turp! Nje shtet qe genjen dhe varferon cdo dite e me teper qytetaret e tij, vetem nje shtet hajdut e i pamoralshem mund te quhet!

Gepostet von Nada Meçorapaj, ish-deputete e PD am Donnerstag, 30. April 2020