Video/ Gjata: S’kanë sy për të varfërit, por vetëm për konçensionet…

Sekretari për Çështje Ligjore në PD, Çlirim Gjata ka publikuar një video ku shihen eksponentë të Rilindjes që mashtrojnë opinionin se gjoja po punojnë për hallet e popullit.

Gjata shkruan në një postim në Facebook se, këta zyrtarë nuk i njohin sakrificat e familjeve shqiptare për të mbijetuar, as e kanë idenë për vuajtjet e tyre.

Postimi i plotë

Nuk kane sy per te pare varferine e shqiptareve, nuk kane vesh per te degjuar hallet e tyre.

Nuk i njohin sakrificat e familjeve shqiptare per te mbijetuar, as e kane idene per vuajtjet e tyre.

Kane sy, vesh dhe duar te gjata vetem per koncensionet. Per hater te tyre jane te gatshem te genjejne dhe mashtrojne pa turp.

Nuk kane sy per te pare varferine e shqiptareve, nuk kane vesh per te degjuar hallet e tyre.Nuk i njohin sakrificat e familjeve shqiptare per te mbijetuar, as e kane idene per vuajtjet e tyre.Kane sy, vesh dhe duar te gjata vetem per koncensionet. Per hater te tyre jane te gatshem te genjejne dhe mashtrojne pa turp.

Gepostet von Çlirim Gjata am Mittwoch, 29. April 2020