Video e revoltës! Paloka: Rama bën cirk me dhimbjen e grave e nënave dhe paguan miliona lekë në ditë për klientët e koncensioneve

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka publikuar një video ku shikohet revolta e grave dhe nënave të lëna më mëshirë të fatit nga qeveria.

Paloka shkruan në reagimin e tij se, Edi Rama bën cirk me dhimbjen e tyre dhe paguan miliona lekë në ditë për klientët e koncensioneve

Reagimi i plotë

Është e dhimbshme të shohësh në ekrane nëna që kanë humbur gjithçka, se qeveria i ka lënë në mëshirë të fatit.

Është revoltuese t’i dëgjosh që këto nëna numërojnë qindarkat e mbijetesës, ndërsa Edi Rama bën cirk me dhimbjen e tyre dhe paguan miliona lekë në ditë me klientët. Ky klloun nuk e ka vendin në kryeministri.

Mijëra nëna nuk i meritojnë lotët e mjerimit vetëm se Edi Rama ka zgjedhur të paguajë miliona për oligarkët e vet dhe pak apo aspak për mbi 2 milionë shqiptarë.

Është e dhimbshme të shohësh në ekrane nëna që kanë humbur gjithçka, se qeveria i ka lënë në mëshirë të fatit. Është revoltuese t’i dëgjosh që këto nëna numërojnë qindarkat e mbijetesës, ndërsa Edi Rama bën cirk me dhimbjen e tyre dhe paguan miliona lekë në ditë me klientët. Ky klloun nuk e ka vendin në kryeministri. Mijëra nëna nuk i meritojnë lotët e mjerimit vetëm se Edi Rama ka zgjedhur të paguajë miliona për oligarkët e vet dhe pak apo aspak për mbi 2 milionë shqiptarë.

Gepostet von Edi Paloka am Mittwoch, 29. April 2020