5 efektivë policie infektohen me Covid-19

Në qytetin e Kukësit janë konfirmuar edhe 6 raste të reja me COVID-19, duke e çuar numrin e të prekurve në 18.

Burimet bëjnë me dije se nga 6 rastet e reja 5 janë efektië të policisë së shtetit dhe një anëtarë i familjes.

Ende nuk bëhet me dije se si efektivi i policisë që rezultoi dje pozitiv e ka marrë virusin, por tashmë është e qartë se Kukësit është kthyer në një vatër të re të përhapjes së COVID-19.