Paloka ironizon Ramën: Nga bunkeri i Surrelit u njoha me ekspertët gjermanë, hëngrëm dhe…

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar ndaj deklaratës së Ramës, i cili tha se, “kam biseduar me eksperët gjermanë të cilët më konfirmuan ekzaktësinë e masave që kemi marrë për masat ndaj Covid-19”.

Paloka ka ironizuar Rëmën me fjalët “nga bunkeri i Surrelit u njoha me ekspertët gjermanë”…

Reagimi i Palokës

Ne Gjermani behen per qytetaret gjermane 500 mije teste ne jave per corona virusin.

Gjermania ka ngritur dhe pika ambulante neper rruge qe jua merr tamponin gjithe atyre qe udhetojne me makina. Kjo eshte strategjia qe ndjek vendi me i suksesshem ne Evrope.

Nderkohe nga bunkeri, Rama: “U njoha me ekspertet gjermane te Merkelit, hengrem dhe nje dreke. E kaluam aq bukur…

Ata me rekomanduan te mos bej teste tek asimptomatiket dhe une i terhoqa. Njerezore…”