Kryeinfermierja e Pediatrisë infektohet me Covid-19

Një prej kryeinfermiereve të Pediatrisë së Përgjithshme në QSUT është infektuar me koronavirus.

Dyshohet se kryeinfermierja është infektuar gjatë ceremonisë mortore të gjyshit të saj në qytetin e Burrelit, ku më pas ka rezultuar pozitiv dhe bashkëshorti i saj.

Mësohet se pas konfirmimit, është njoftuar testimi edhe për pjesën tjetër të stafit të pediatrisë, të testet e të cilëve kanë dalë negativ.

Kujtojmë se deri më tani në të gjithë vendin janë shënuar 634 të infektuar, ku mes tyre 27 persona kanë humbur jetën.