Rama i shtrirë në karrige, Nard Ndoka thirrje qytetarëve të kenë kujdes: Ka probleme urinare dhe po kalon…

Kreu i PDK dhe njëherësh ish-aleat i Edi Ramës, Nard Ndoka u ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që në këtë periudhë të kenë edhe frikë edhe kujdes nga kryeminsitri.

Ndoka argumenton se arsyeja ka të bëjë pasi Rama nuk po kalon një periudhë të mirë mendore dhe është në ‘menopauzë politike’.

Sipas tij disa nga sipmtomat që ka shfaqur Rama në këtë kohë janë ndryshime në jetën seksuale, shtimi në peshë dhe ndryshimet e shpeshta të humorit.

“Frikë e kujdes nga vendimet e KM, ai po kalon “menopauzën politike”!

Këtë fenomen shqetësues e vertetojne edhe sondazhet e fundit.
Disa nga shqetësimet në këtë periudhë janë: afshe të nxehta, çrregullime të gjumit, probleme urinare, ndryshime të humorit dhe nervozizëm, ndryshime në jetën seksuale, osteoporozë, sëmundje kardiovaskulare, shtim në peshë dhe ndryshime në pamje, si dhe probleme me përqendrimin apo me kujtesën”, shkruan Ndoka.

Rama është shfaqur në gjendje të rënduar sot gjatë një komunikimi virtual.

I shtrirë në karrigen e tij në zyrën e kryeministrisë, Rama ka kujtuar edhe pasojat e tërmetit në shkolla dhe mbipopullimin etyre, por pavarësisht kësaj, ai tha se po veprohet duke pasur parasysh dhe prioritet shëndetin.