Covid-19 në fasoneri/ Prokuroria duhet të zbatojë ligjin për Ministren e Shëndetësisë dhe Kryeministrin!

Nga Lindita METALIAJ

Te filloje ndjekjen penale ndaj tyre per krimin qe po konsumohet ne fasonerite!
Kurbini ne harrese dhe ne meshire te fatit!

19 eshte numri i te infektuarve me covid -19!

Mos mbyllja e fasonerive po sjell perhapjen e virusit vrastar ne menyre te shpejte.Kjo ndodh pasi hajduti patologjik nuk anullon konçensionet korruptive te 10 oligarkeve te tij ,per te paguar punonjesit e fasonerive.

I bej thirrje Prokurorit te Pergjithshem te ushtroje detyren per te cilen mori pergjegjesi ligjore dhe kushtetuese diten kur beri betimin ,te ndjeke penalisht Ministren e Shendetesise dhe narkokryeministrin ,per ate çfare po ndodh ne Kurbin dhe Kruje!

Eshte e patolerueshme dhe antinjerezore mbajtja hapur e fasonerive ku shkalla e rrezikshmerise eshte tejet e larte ,distancimi social eshte i pamundur te mbahet ne ambiente pune te mbyllura.

Keto jane bomba virale Edi Rama dhe jo te riatdhesuarit qe po kthehem ne shtepite e tyre!

Edi Rama eshte pergjegjesi kryesor i situates ne te cilen ndodhemi!

Shteti Shqiptar duhet te mbroje jeten dhe shendetin e popullit te tij!