Ballina Aktualitet Berisha: Vjedhja Rama-Abazi me të rikthyerit, një akt i mirëfilltë kriminal!

Berisha: Vjedhja Rama-Abazi me të rikthyerit, një akt i mirëfilltë kriminal!

Te dashur miq, pasi kreu krimin e rende kunder njerezimit ndaj shtetasve shqiptar, te cileve si asnje vend tjeter ne bote perveç Korese se Veriut, papritmas dhe pa paralajmerim u mbylli kufijte e vendit ne kohen qe ata ndodheshin jashte shteti, Edvin Kristaq Xhelati dhe Sadri Abaz Mafjozi kane vendosur te majmen duke i vjedhur dhe rrjepur ata me tu rikthyer ne vendin e tyre.

Keshtu keta hajdute amoral nuk i lejojne te rikthyerit te shkojne ne karantine ne shtepite e tyre por i detyrojne te shkojne direkt ne hotelet e Mafiozit te pashpirt Sadri Abazi dhe ky i fundit te ndaje parate e tyre me Edvin Kristaq Xhelatin.

Miq, po ju rikujtoj ketu se ky eshte nje diskriminim i rende antiligjor dhe vjedhje e paster qe ju behet ketyre qytetareve. Kjo sepse:

1- qytetaret shqiptare qe u riatdhesuan 3 jave me pare erdhen ne atdhe me pa pagese dhe shkuan direkt ne shtepite e tyre.

2- Sot shumica e qytetareve qe dalin covid19 pozitiv ne Shqiperi, madje dhe shumica e te semurve me covid19 kalojne karantinen dhe semundjen ne shtepi.

Kurse qytetaret qe rikthehen nga jashte nuk i lejojne te bejne karantinen ne shtepite e tyre por duhet te shkojne ne Hotelet e mafiozit Sadri Abazi per te mbushur baulet me para ai se bashku md Edvinin qe perdor postin dhe epidemine per te bere para per vete dhe klientelen e tij. Ky eshte nje krim i shemtuar.

Ju bej thirrje te rikthyerve te refuzojne te gjithe karantinen per te mbushur xhepat Rama -Abazi dhe te bejne ate ne shtepite e tyre.
Sikunder i ftoj te ngrene padi kunder Edvin Kristaq Xhelatit dhe narkoshtetit te tij prane Gjykates Nderkombetare ne Hage, Gjykates Europiane te Drejtave te Njeriut ne Strasburg per krimet e kryera ndaj tyre. sb

Exit mobile version