Basha falenderon Ambasadën e SHBA: PD do vazhdojë të insistojë për testim dhe distancim social

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka falenderuar Ambasadën e SHBA për ndihmën që ka dhënë ndaj Covid-19.

Basha shkrua në reagimin e tij se, Partia Demokratike do të vazhdojë të insistojë për testim dhe distancim social, të ofrojë zgjidhje konkrete & të kërkojë transparencë nga qeveria

Reagimi i plotë i kryetarit Basha

Falemnderit @USAmbAlbania & SHBA për ndihmën kundër #COVID19. @pdshqiperi do vazhdojë të insistojë për testim dhe distancim social, të ofrojë zgjidhje konkrete & të kërkojë transparencë nga qeveria.

Fokusi ynë është jeta, shëndeti dhe ekonomia e shqiptarëve, jo retorika politike.

11 2