Ndërron jetë nga Covid-19 ish-kampioni i boksit, shkon në 21 numri i viktimave

Ndërron jetë nga Covid-19 ish-kampioni i boksit, Skënder Kurti duke e çuar në në 21 numrin e viktimave nga koronavirusi në vendin tonë.

Lajmin e ka bërë të ditur ish-deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka, i cili i ka shprehur ngushëllimet në rrjetet sociale.

“Të qoftë dheu i lehtë Ner Kurti! Nuk arrij ta besoj që ketë herë nuk ja dole!”, shkruan Paloka.

Kujojmë se vetëm pak javë më parë 61-vjeçari Ner Kurti, ish kampion i Boksit dhe trajner për 30 vite, pësoi vdekje klinike, por nuk arriti që t’ja dilte.

4 5