Denoncimi tek Berisha: Ja si vidhet në mënyrë sekrete nga Ndrikull Hajni Maska!

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një punonjësi, i cili shkruan se, ministrja Manastirliu dhe banda e saj Manasterliu vjedhin çmendurisht në fshehtësi.

Ai shkruan se, ka arritur të gjejë ofertat e fshehura që kanë bërë kompanitë e ndryshme për tenderin e respiratorëve.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Ja si vidhet ne menyre sekrete nga Ndrikull Hajni Maska!

Lexoni denoncimin e nepunesit dixhital. sb

Miremengjes Doktor, uroj te jeni mire. Kam arritur te gjeje ofertat e fshehura qe kane bere kompanite e ndryshme per tenderin e respiratoreve. Eshte nje skandal i vertete.

Manasterliu fsheh banda e saj vjedhin cmendurisht ne fshehtesi.

Nuk e di nese e keni. Nese jo, dhe eshte me interes me thoni tjau dergoj.

Nderkohe, kam edhe tenderat qe ka marre TBD 96 per vitet 2014 – 2020 dhe nje analize te shkurter. Vihet re qe nje pjese te kontratave me kete kompani i kane bere me procedure sekrete.

Edhe tenderat qe po jep tani Ministria e Shendetesise jane te gjitha me procedure sekrete (publikojne vetem emrin e fituesit, asgje tjeter). Pra askush nuk merr vesh me cfare cmimesh e cfare cilesish kane ato qe blihen.