Video/ 45 qytetarë shqiptarë të bllokuar në kufi, reagon Berisha: Akt kriminal i Edvin Kristaq Xhelatit

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një video ku shikohen dhjetëra qytetarë shqiptarë që jabnë bllokuar prej dy ditësh në kufi nga policia shqiptare dhe nuk lejohen të kthehen në shtëpitë e tyre.

Siç duket edhe nga pamjet 45 qytetarët shqiptarë e kalojnë natën jashtë në qiell të hapur, ndërsa qeveria nuk i lejon që të kthehen.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

A nuk eshte ky nje akt kriminal i Edvin Kristaq Xhelatit ndaj shqiptareve?

Kane 72 ore qe kane si shtroje token dhe mbulese qiellin ne acarin e Kapshtices sepse ne nje akt qe perben krim kunder njerezimit ju mohon riatdhesimin!

Mendoni sikur te kishit djalin, babain, vellain, bashkeshortin tuaj aty.

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e derguar nga njeri prej tyre. sb

Përshendetje Prof.Dr.Sali Berisha.

Jemi mbi 45 shqiptar qe prej ores 10 te dites se Enjte te ardhur nga greqia, ku policia greke na lejoj te kalonim doganen ndersa policia shqiptare nuk na lejon te futemi ne Shqiperi dhe na ka bllokuar ne token neutrale sic shihet edhe nga pamjet sikur te ishim terroriste dhe jo qytetare te atdheut tone,Te lutemi publikoje mos na ndihmon se askush nuk interesohet per ne qe po kalojme naten jashte ne keto dite te acarta!

A nuk eshte ky nje akt kriminal i Edvin Kristaq Xhelatit ndaj shqiptareve?Kane 72 ore qe kane si shtroje token dhe mbulese qiellin ne acarin e Kapshtices sepse ne nje akt qe perben krim kunder njerezimit ju mohon riatdhesimin!Mendoni sikur te kishit djalin, babain, vellain, bashkeshortin tuaj aty.Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e derguar nga njeri prej tyre. sbPërshendetje Prof.Dr.Sali Berisha.Jemi mbi 45 shqiptar qe prej ores 10 te dites se Enjte te ardhur nga greqia,ku policia greke na lejoj te kalonim doganen ndersa policia shqiptare nuk na lejon te futemi ne Shqiperi dhe na ka bllokuar ne token neutrale sic shihet edhe nga pamjet sikur te ishim terroriste dhe jo qytetare te atdheut tone,Te lutemi publikoje mos na ndihmon se askush nuk interesohet per ne qe po kalojme naten jashte ne keto dite te acarta!

Gepostet von Sali Berisha am Samstag, 4. April 2020