Berisha publikon mesazhet: Emigrantët demaskojnë keq Edvin Mashtrimin!

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhet e emigrantëve në Itali dhe Angli, të cilët shkruajnë se kryeminbistri Rama mashtron qytetarët duke deklaruar se në shtet e tjera nuk paguhet dhe jepet asnjë ndihmë për qyetarët…

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Ja se çfare lehtesimesh ju bejne qytetareve ne Itali dhe Britanine e Madhe!

Enigrantet demaskojne keq Edvin Mashtrimin!
Lexoni mesazhet e qytetareve dixhital:

Ne Itali:

– Jane shtyre pagesat e dritave e gazit, ujit, ngrohjes, baneses
– Emergjenca civile pyet qytetaret dhe shperndane ushqimet
– dizinfekton çdo shtepi dhe rruget!

Ne Angli:
1-perveç ushqimit shteti
2-jep dhe rrogen 80% per ata qe punojne!
Duke denuar me ashpersine me te madhe serine e pafundme te genjeshtrave te Edvin PPP Maskes ne menaxhimin e epidemise se Covid19, kerkoj te marre menjehere fund loja cinike me kafshaten e gojes! sb

Pershendetje doktor Berisha…. Jam nje emigrant qe prej 23 vjet banoj ne ITALI, ndodhem ne ko. U en Crescentino provinciale Vercelli degjova Edi Ramen duke genjyer diten per diell qe shteti Italian nuk ka ndermar masa letesuse per qytetaret e tij. E verteta eshte kjo qe do ju them Tani dhe Edi Rama ta verifikoje Ku te doje…. 1 Lehtesim ne shtyerjen e pageses se dritave, gazit te ngrohjes te ujit qerate e shtepiave qe ja e ne ngarkim te bashkise.2 Emergjenca civilei pyet qytetaret per nevojat e ushqimeve ditore dhe i sjelle ato etj… Disifektimi ne cdo shtepi, dhe me tej ne per rruget…. Po deshe publikoje dhe me be publik edhe mua….. Te pershendes doktor berisha
Pershendetje Zoti Berisha

Sa per demonstrim pasi thonte I gjati shteti nuk te jep qese askund.Kjo nuk eshte e vertet perkundrazi eshte njera nga masa,plus compensim I rrogave ne masen 80% per kedo qe nuk mund te punoje per momentin.
Zoti i ndihmofte Shqiptaret