Edhe në Vlorë deputeti i jep dritë jeshile Covid-19: Infekto sa të duash se nuk të gjurmojmë!

Nga Sali BERISHA

Miq, pas zbulimit te nje familje me kater anetar te semure me covid10 ne qytetin e Vlores, te cilet kane patur gjate periudhes se inkubacionit dhe semundjes qindra e qindra kontakte familjare dhe pune nuk eshte bere asnje tesim per te zbuluar te infektuarit e tjere nga covid19.

Ky qendrim kriminal, qe i jep liçence zyrtare covid19 te infektoje dhe semure sa me shume qytetare, eshte nje shkelje flagrante e Direktives te OBSH, e cila eshte dhe ligj i detyrueshem nderkombetar per çdo vend anetar te OKB.

Ky ligj detyron:
Testim, testim, testim!

Ky qendrim jashte çdo imagjinate i Edvin PPP Maskes dhe Ndrikull Hajni Maskes vjene vetem e vetem per shkak te mungeses se kiteve dhe tamponeve sepse per 85 dite te epidemise nuk u mor absolutisht asnje mase per perballimin e saj. Nga data 15 dhjetor 2019 deri me 9 mars 2020 Shqiperia eshte vendi i vetem ne bote qe beri vetem nje test koronavirusi dhe shperthimi i epidemise e gjeti vendin me nje numer te kufizuar dhe qesharak kitesh per testin e covid19.

Kjo sepse edhe me daten 9 mars Edvin PPP Maska do te deklaronte me ze dhe figure se covid19 nuk perben ndonje rrezik per ne.

Duke denuar me ashpersine me te madhe lenien e qytetareve ne meshiren e virusit, te cilin narkoqeveria nuk do qe ta zbuloje aty ku fshihet, i bej thirrje OKB te ndeshkoje narokqeverine e korruptuar te Edvin PPP Maskes per shkeljen flagrante te ligjit nderkombetar.

Gjithashtu ju bej thirrje OBSH dhe vendeve partenere e mike te na ndihmojne me kite dhe mjete mbrojtese per personelin mjekesor sepse infektimi i ketij personeli rrezikon te behet masiv! sb

Miredita doktor! Uroj qe te jeni mire familjarisht! Nga burime te sigurta afer mediave lokale te infektuarit ne Vlore jane me dhjetera. Gazetareve ju eshte imponuar censure! Ju uroj te keni shendet te mire, ju dhe familja juaj! Me respekt!