Basha uron besimtarët bektashinj për Sulltan Nevruzin

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët bektashinj dhe të gjithë shqiptarët, Gëzuar Sulltan Nevruzin!

Basha shkruan në mesazhin e tij se, me forcën që na ka bërë të pamposhtur në historinë tonë dhe besimin në Zot, do ta kalojmë këtë sfidë!

Mesazhi i kryetarit Basha

Ju uroj nga zemra të gjithë besimtarëve bektashinj dhe të gjithë shqiptarëve, Gëzuar Sulltan Nevruzin, këtë ditë hyjnore të shpresës dhe të dritës!

Me forcën që na ka bërë të pamposhtur në historinë tonë dhe besimin në Zot, do ta kalojmë këtë sfidë! Dielli i shpresës dhe mirësisë shndritë të sotmen dhe të nesërmen e çdo familje shqiptare!

Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët!

Basha1 6