Ballina Aktualitet Një akt për t’u përshëndetur! (Foto)

Një akt për t’u përshëndetur! (Foto)

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një mesah ku shkruhet për një veprim që duhet përshëndetur.

Të rinjtë e Kryevidhit janë angazhuar për të ndihmuar banorët në nevojë.

“Le t’i urojmë ne përzemërsisht për aktin e tyre fisnik e njerëzor të rinjtë e Kryevidhit”, shkruan Berisha.

Postimi i plotë

Nje akt per t’u pershendetur!

Mirembrama Doktorr

Rinia kryevidhit prane banoreve ne nevoje!

Kryeminister me duhet te thyej urdherin tuaj,per aq kohe sa ju nuk jepni zgjidhje per pasojat qe vine nga masat e marra nga ju!

Ora shenon 6 e 10 ,koha ka kaluar,por tani na telefonuan 3 familje ku jane vetem pensioniste,e ne biseden e tyre na perloten !

U shprehen qarte se ishin ne pamundesi per te dale nga shtepia e ne pamundesi per te blere ushqime,pasi skane more pensionin, dhe sonte kishin menduar te rrinin pa ngrene!

Nje tjeter na telefonoi duke na kerkuar oki ose paracetamol se nga bllokimi rruges skishte ku te blente ilace!!

Ne tani ne kete ore,po nisem drejt tyre ,ti ndihmojme ata,tu gjendemi prane ne ditet e tyre ne nevoje,pasi e ndjejmd detyrim..

NE DONI GJOBEN NA E VENDOSNI ne te PAREVE ,POR AQ KOHE SA BANORET E ZONES SONE KANE NEVOJE, NE DO TU GJENDEM PRANE!

GJITHMONE NE CDO KOHE NE CDO MOMENT PRANE BANOREVE!!!
shpresojme te kaloje sa me shpejt kjo kohe.

zoti na ruajte te gjitheve!

Miq, le ti urojme ne perzemersisht per aktin e tyre fisnik e njerezor te rinjte e Kryevidhit. sb

Exit mobile version