Ndahet nga jeta gazetari i njohur sportiv

Ndahet nga jeta në moshën 77-vjeçare gazetari i njohur Aleko Gjergo. Mësohet se ai vunte prej kohësh nga një sëmundje e rëndë, të cilën nuk e ka mundur dot.

Aleko Gjergo mbahet mend jo vetëm si gazetar i njohur sportiv, por edhe autor i disa librave dhe disa përkthimeve.

gjergo1584354901