Video/ “Mos e haappp”! Një i dyshuar me koronavirus dërgohet në repartin Infektiv

Një tjetër person i dyshuar me koronavirus është dërguar në repartin Infektiv të QSUT-së në Tiranë.

Bëhet fjalë për një burrë, ndërsa aktualisht nuk ka ende të dhëna mbi origjinën e tij.

Në videon e siguruar nga gazetari i Abc News Maksi Rama duket momenti kur infermierja koordinon autoambulancën se ku të ndalojë dhe si duhet të nxirret i dyshuari me koronavirus.

Ajo i drejtohet personave në autoambulancë me fjalët: Mos e hap derën!

Për më tepër, ndiqni videon e plotë