Video/ Autoambulanca transporton një pacient të prekur pa veshjet mbrojtëse

Ish-deputeti Bardh Spahia ka publikuar një video se si një person i dyshuar si i infektuar me koronavirus transportohet për në spitalin Infektiv pa veshjen speciale mbrojtëse, duke e cilësuar si një papërgjegjshmëri kriminale.

‘PAPERGJEGJSHMERI KRIMINALE

Fatkeqësisht ky është REALITETI edhe tek INFEKTIVI, qendra kyçe e trajtimit mjekesor për të infektuarit me coronavirus. Stafi i autoambulancave po transporton një pacient të prekur nga COVID-19 pa veshjet mbrojtëse.

Siç u denoncua një ditë me parë nga mjeku i urgjences, Ilir Allkja, ende mungojnë ose janë të pamjaftueshme mjetet mbrojtese për ta!

Kur do ta kuptoje Edi Rama dhe Ogerta Manastirliu qe pajisjet mbrojtese nuk mbrojne vetem stafet mjekesore, por pengojne edhe perhapjen e virusit tek qytetaret e tjere?!

Kjo është papergjegjshmëri kriminale!!!!