Dokumenti që nxjerr bllof Ramën: Maskat janë nisur në adresë të Ministrisë së Shëndetësisë që në vitin 2018

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar njoftimin e Faton Kurtit, kryetar i Partise Republikane te Kosoves, i cili deklaron se, nuk është e vërtetë se maskat janë porositur nga një shoqatë humanitare në Kosovë.

Postimi i plotë

Faton Kurti pergenjeshtron, i heq masken Edvin Çekap Maskes!

Te dashur, ne nje postim ne FB z Faton Kurti, kryetar i Partise Republikane te Kosoves nxjerr genjeshtar njeriun qe ne çdo fjale nxjerr nje genjeshter, Edvin Çekap Masken.

Ai shkruan:
1-Nuk eshte e vertet se maskat jane porositur nga nje shoqate humanitare ne Kosove.

2-Maskat jane nisur ne adrese te Ministrise se Shendetesise qe ne vitin 2018 dhe per kete ai dergon dokumentin qe tregon se destinacioni i mallit ishte vet ministria e shendetesise.

3-Maskat prej dy vitesh qendrojne ne magazina

4- Nuk jane 1.2 por fiks 2 milione maska!

1 19

2 14