Ballina Aktualitet Sos! E infektuara me Covid-19 prej disa ditësh në spitalin e Durrësit,...

Sos! E infektuara me Covid-19 prej disa ditësh në spitalin e Durrësit, nuk transportohet në Tiranë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar një tjetër mesazh alarmues për përhapjen e koronavirusit në vend.

Një qytetar nga Durrësi i ka shkruar ish-kryeministrit Berisha, se në spitalin e qytetit bregdetar ndodhet një e grua e prekur nga Covid-19, por deri më tani nuk ka ardhur asnjë ndihmë nga Tirana pasi në Shqipëri nuk ka ambulanca me respirator.

Sipas qytetarit e sëmura ndodhet prej disa ditësh e shtruar në patalogji për pneunomi dhe ka infektuar qytetarë dhe personelin mjekësor.

Denoncimi

S O S!!

Gjendje prag katastrofe ne spitalin e Durresit!

-Urgjenca kombetare nuk transporton te semurin rende me Covid 19 ne Tirane sepse nuk ka autoambulance me respirator!

-E semura prej ditesh e shtruar ne patologji per pneumoni

-Dje eshte renduar dhe futur ne reanimacion me Covid-19

-E semura ka infektuar ne spital te semure dhe personel

Nga Tirana asnje ndime!

Ky eshte mashtrimi kriminal me rastin zero i Edvin Çekapit dhe Ndrikull Hajnise

Keto jane masat e mara per parandalim nga Edvin Çekapi dhe ndrikull Hajnia. Qendrim kriminal!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje ! Ne reanimacionin e spitalit Durres gjendet nje paciente e intubuar qe dje , me covid. Edh?4 e pse eshte njoftuar urgjenca kombetare, askush nuk vjen te transportoje pasi nuk kane autoambulance me respirator

Pacientja ka dite e shtruar ne pathologji dhe dje eshte renduar situata pulmonare . Eshte intubuar dhe reanimuar. Gjate gjithe kesaj kohe spitali ka qene dhe eshte plot me paciente dhe familjare qe qarkullojne te lire. Personeli dhe mjeket qe kane sherbyer duhet urgjent te karantinohen. Doktor kete mesazh e ke nga spitali i Durresit personel i spitalit shume i shqetesuar.

Exit mobile version