Meta paralajmëron: Ky ishte hapi i parë në përmbushjen e misionit!

Presidenti Ilir Meta ka falenderuar sot të pranishmit në tubimin e mbrëmshëm. Meta shkruan në reagimin e tij se, ky ishte hapi i parë në përmbushjen e misionit.

“Një falenderim të përzemërt të gjithë motrave dhe vëllezërve shqiptarë, të cilë iu përgjigjen thirrjes së Presidentit të Republikës në mbrojtje të Kushtetutës dhe kundër grushtit të shtetit që synon rrëmbimin mafioz të Gjykatës Kushtetuese.

Dje hodhëm hapin e parë në përmbushjen e misionit tonë për rivendosjen e sovranitetit të plotë të popullit shqiptar ndaj të gjitha institucioneve”, shkruan Meta.

88010422 2510157785915214 5671097069863960576 o 1

njerezit ne shesh

Basha2

Protesta1