Berisha: Nderim protestuesve, i dolën zot kushtetutës, Rama Ik!

Ish-Kryeministri Berisha ka përshëndetur mijërat e protestuesve në tubimin e djeshëm duke e konsideruar atë si një nga tubimet më të mëdha që i ka kallur frikën narkoregjimit dhe kreut të saj puçist, Rama. Berisha thotë se në tubimin e djeshëm ishin rreth 500 mijë protestues.

Postimi i plotë i Berishës

Populli i vendosur te mbroj kushtetuten dhe te permbyse narkoshtetin dhe puçin e tij!

Nderim te madh 500.000 qytetareve qe i dolen zot kushtetutes ne Tirane dhe i futen tmerrin ne shpirt dhe lepurin ne bark narkoshtetit dhe kreut te tij puçistit Edvin Mafise. Rama ik! Fitore! sb