Video/ Berisha: Diktaturat nuk ikin, por vetëm përmbysen nga sovrani!

Në ditën e manifestimit të thirrur nga Presidenti i Republikës , ish kryeministri Berisha ka postuar në faqen e tij në fecebok nje video montazh që tregon për ngjarjet e mëdha që sollën rrëzimin e duktaturës në Shqipëri.

“Diktaturat vendosen duke dhunuar ligje dhe kushtetutat! Ato nuk ikin por vetëm përmbysen nga sovrani! Mesimi i pandryshueshem i historise!”, shkruan Berisha në positmin e tij.

Postimi i plotë bashkë me videon

Diktaturat vendosen duke dhunuar ligje dhe kushtetutat! Ato nuk ikin por vetem permbysen nga sovrani! Mesimi i pandryshueshem i historise! sb

Diktaturat vendosen duke dhunuar ligje dhe kushtetutat! Ato nuk ikin por vetem permbysen nga sovrani! Mesimi i pandryshueshem i historise! sb

Gepostet von Sali Berisha am Montag, 2. März 2020