Çfarë ndodhi sot me Ramën në Kongresin e PS dhe veprimi prej lëpirësi i Veliajt (Fotot)

Kongresi i Partisë Socialiste ka nisur sot me fjalën e kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, i cili ka sulmuar Presidentin Ilir Meta.

Balla e krahasoi Metën me “Ver Llapën”, një si sëmurë mendon në Tiranë”.

Kjo ishte ajo që po ndodh në sallë, por çfarë ndodhi jashtë saj?

Rama është paraqitur në Kongres i veshur me stilin e tij të preferuar, ndërsa gjatë hyrjes në Pallatin e Kongreseve u fotografua nga LSA teksa përpiqej të hiqte sikletin që i shkaktonte xhaketa, ndërkohë brenda Erion Veliaj kujdesej që t’i rregullonte kravatën Arben Pëllumbit.

Pasi hyri brenda, Rama u takua me delegatët…

Fotot e LSA

1 3

2 2

3 1

4

5

6