Berisha: Arben Malavita lumturon familjen e Evës me 5 milion eurë!

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar pas publikimit të një lajmi se, Drejtori i TopChannel, Ben Blushi ka kaluar në emër të vjerrit të tij 5 milionë euro.

Berisha shkruan se, një portal ka publikuar hetimet e tij lidhur me njërën prej figurave më të rrezikshme të mafies shqiptare, Arben Malavitën. Ky mafioz i rrëzikshëm kryeson me teleblushin e tij lëpirësit Edvin Mafisë. Ai ka tejkaluar në këtë aspekt edhe dy lëpirësit famozë të Edvin Mafisë; Karlo Malavitën dhe Ymer Çorapen.

Postimi i plotë

Miq, nje portal ka publikuar hetimet e tij lidhur me njeren prej figurave me te rrezikshme te mafies shqiptare, Arben Malaviten. Ky mafioz i rrezikshem kryeson me teleblushin e tij lepiresit Edvin Mafise. Ai ka tejkaluar ne kete aspekt edhe dy lepiresit famoz te Edvin Mafise; Karlo Malaviten dhe Ymer Çorapen.

Per meritlepirjen e tij Arben Malavita eshte shperblyer me ortakeri ne njeren prej aferave me te medha korruptive, ate te djegesave te plehrave. Ai ka rregjistruar ne emra minorensh prona fabuloze ne zemer te Korçes dhe per pak se nuk la me gisht ne goje pronaret, aksioneret kryesor te Digjitalb siç beri me dy bashkpronaret kryesore te teleblushit.

Arben Malavita per veprimet e tij mafioze eshte zhdepur fizikisht publikisht ne njerin prej restoranteve me luksoze te Tiranes “Padam” sepse duke perdorur pushtetin e krimit e largoi nga Dixhitalb dhe po i grabiste edhe aksionet. Ne kete rast koska mafioze qe thirret tashme gjeresisht Arben Malavita, shkurtimisht Kumbar Beni, i dergoi pas mesnate bandat me uniforme per te terrorizuar femijet e Alban Jahos.

Ne kete shkrim gazetari hetues tregon historine se si Arben Malavita lumturoi vjehrrin me pallatin 3 milion euro.

Lexoni sipas deshires artikullin e tij. sb

https://www.cna.al/…/ben-blushi-ben-vjehrrin-miliarder-cna…/