32,495 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Kinë

Autoritetet shëndetësore kineze njoftuan se 32,495 pacientë të infektuar me koronavirusin e ri janë larguar nga spitalet pas rikuperimit të plotë shkruan Xinhuanet.

Vetëm të mërkurën 2,750 dolën nga spitali tha Komisoni Kombëtar i Shëndetit në raportin e përditshëm.

Deri mëngjesin e të enjtes një total prej 78,497 raste të konfirmuara infektimi janë raportuar në 31 provincat e Kinës kontinentale, dhe 2,744 kanë vdekur nga virusi vdekjeprurës.

koron