Çfarë pritet të ndodhë? Meta bën lëvizjen e papritur, thërret në zyrë ambasadorët

Presidenti i vendit Ilir Meta po zhvillon ditën e sotme disa takime me ambasadorët e Spanjës, Hollandës dhe Suedisë, në kuadër të informimit për tubimin e thirrur nga vetë presidenti me datën 2 Mars në bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Mësohet se takimi ka zgjatur rreth 90 minuta, ndërkohë që bëhet e ditur se në ditët në vijim do të takohet me diplomat të tjerë.

meta