Shkon në 18 numri i të prekurve nga koronavirusi në Francë

Një rast i ri i koronavirusit është konfirmuar në Francë duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 18.

Ministri i Shëndetësisë Olivier Véran tha se pacientja ishte gruaja e një burri që kishte rezultuar më parë pozitiv.

“Gjendja e saj shëndetësore nuk është shqetësuese, por padyshim që ajo është e shtruar në spital dhe e izoluar”, tha ministrja.

korona 3