Balliu: Fuqizimi i krimit, arritja më e madhe e Edi Ramës në 6 vite (Video)

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu shkruan në një postim në facebook se, arritja më e madhe e Edi Ramës në 6 vite është fuqizimi i krimit.

Balliu shkruan sem, kryeministri i votave të vjedhura me krimin nuk mbulon dot partneritetin e tij me bosët kryesorë të krimit në Shqipëri. 

Postimi i plotë

Kryeministri i votave të vjedhura me krimin nuk mbulon dot partneritetin e tij me bosët kryesorë të krimit në Shqipëri.

Në qeverinë e tij, kriminelët kanë pastruar paratë e tafikut të drogës me leje ndërtimi, me tendera dhe koncesione.

Është mbështetja politike e qeverisë së Edi Ramës që ka fuqizuar krimin shqiptar për të cilin flet kreu i antimafies Italiane.

FUQIZIMI I KRIMIT, ARRITJA MË E MADHE E EDI RAMËS NË 6 VITEKryeministri i votave të vjedhura me krimin l, nuk e mbulon dot partneritetin e tij me bosët kryesorë të krimit të organizuar në Shqipëri. Në qeverinë e tij, kriminelët kanë pastruar paratë e tafikut të drogës me leje ndërtimi, me tendera dhe koncesione. Është mbështetja politike e qeverisë së Edi Ramës që ka fuqizuar krimin shqiptar, për të cilin flet kreu i antimafies Italiane.

Gepostet von Klevis Balliu – Faqja Zyrtare am Mittwoch, 26. Februar 2020