Messi fiton tjetër çmim

Lionel Messi dhe Lewis Hamilton janë tuesit e “Sportistit të vitit” në çmimet “Laures”.

Sportistë dhe ish-sportistë nga shumë fusha dhe disiplina bashkuan votat e tyre dhe zgjodhën si përfundim argjentinasin dhe anglezin.

Messi fitoi “Topin e Artë” dhe kampionatin spanjoll, ndërsa Hamilton titullin e gjashtë në histori në Formula 1.

“Pleshti” nuk ishte pjesëmarrës në këtë ceremoni, ndërsa Hamilton e tërhoqi vetë çmimin.

Kapiteni i Barcelonës kishte dërguar një video falenderuese për të gjithë të pranishmit.

“Kërkoj falje që nuk mund të isha i pranishëm sonte. Kisha shumë dëshirë të isha i pranishëm, por fatkeqësisht nuk mundem. Dua të falenderoj Akademinë ‘Laures’ që më dha këtë çmim. E vërteta është se është një çmim shumë special dhe jam shumë i nderuar që jam i pari sportist që e fitoj. Ju falenderoj shumë”, tha Messi.