Çfarë po ndodh? 3 makina luksoze përfundojnë në mes të detit në Vlorë

Mëngjesin e sotëm në qytetin bregdetar të Vlorës janë gjetur tre makina të zhytuara në det.

Makinat janë gjetur në zonën e njohur si Plazhi i Ri.

Shkaqet dhe rrethanat se si kanë përfunduar aty mbeten ende mister. Sipas burimeve policore mund te jetë edhe një ngecje në rërë pasi makinat kanë përcjellë ndonjë skaf me ngarkesë nga bregu.

Kujtojmë se këtë muaj ka nisur Operacioni Forca e Ligjit ku sekuestron makinat luksoze që nuk justifikohen nga pronarët, ndoshta mund të ketë lidhje dhe me këtë.

makina