Aksidentohet furgoni i burgjeve me të dënuar, tre të plagosur

Automjeti i drejtorisë së policisë së burgjeve që transportonte 2 të dënuar, shoferi i automjetit se bashku me 6 efektivë policie janë përplasur me nje tjeter mjet tjetrë gjatë paradites së sotme.

Dhe për pasoje furgoni ka dalë nga rruga. Ka mbetur i plagosur pak me rende por jo në rrezik për jetën efektivi Juljan Verbosha po ashtu edhe dy të denuarit janë në spitalin e Gjirokastrës ku po mbahen nën monitorim nga policia dhe po marrin trajtim mjekësor pasi e kanë pasur të domosdoshme.