Video/ Pa projekt e pa leje ndërtimi, gati shembja e banesave te Unaza e Re, Berisha: Banditizëm jashtë imagjinatës!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ku publikuar një video ku shikohet se çfarë tmerri po ndodh këto ditë në Unazën e Re, ku banorët janë njoftuar nga IKMT-ja se duhet të largohen pasi ndërtesat do t’u prishen ditën e hënë.

Në videon e publikuar nag Berisha dëgjohet sesi punonjësit e IKMT-së i lajmërojnë banorët se duhet të largohen, por këta të fundiT, duke parë hartat që iu tregohen, konstatojnë se në zonë nuk ka asnjë projekt dhe iu kërkojnë vetëm një shkresë, zyrtarëve të shtetit: Vendimin për prishjen e banesave, që ata duket qartë se nuk e kanë.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Banditizem jashte cdo imagjinate!

Akuzon Salillarin se eshte pa projekt, pa leje ndertimi dhe pa tender per lotin e 2te, dhe me e tmerrshme eshte se nuk te japin vendim prishje dhe kerkon tju shkaterroje banesat!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor Berisha!

Duke ju uruar shendet te plote,jam G.S ne Unazen e Re prej nje vit e gjysem gjendemi ne protest se duan te na grabisin pronat kriminele me pushtet si salillari me gjoja projkt per zgjerimin e rruges!

Keta siq shikohet ne vidio nuk kane projkt as leje ndertimi as tendri per lotin e 2 nuk eshte ba dhe me e temerrshe eshte se nuk te japin vendim prishje!

Ky nuk mund ti themi shtet.

Te lutem doktor publikoni kete postim!

Perzemersisht G. S!

Banditizem jashte cdo imagjinate!Akuzon Salillarin se eshte pa projekt, pa leje ndertimi dhe pa tender per lotin e 2te, dhe me e tmerrshme eshte se nuk te japin vendim prishje dhe kerkon tju shkaterroje banesat!Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sbPershendetje doktor Berisha!Duke ju uruar shendet te plote,jam G.S ne Unazen e Re prej nje vit e gjysem gjendemi ne protest se duan te na grabisin pronat kriminele me pushtet si salillari me gjoja projkt per zgjerimin e rruges!Keta siq shikohet ne vidio nuk kane projkt as leje ndertimi as tendri per lotin e 2 nuk eshte ba dhe me e temerrshe eshte se nuk te japin vendim prishje!Ky nuk mund ti themi shtet.Te lutem doktor publikoni kete postim!Perzemersisht G. S!

Gepostet von Sali Berisha am Samstag, 15. Februar 2020