Rama sapo akuzoi NATO-n dhe justifikoi Rusinë për situatën në Ukrainë e jo vetëm…

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, referuar deklaratave të kryeministrit Edi Rama gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynih, shprehet se “nën veshjen e kryesuesit të OSBE-së, Rama sapo deklaroi live se Rusisë nuk mund ti vihet faj për sjelljen e saj në rajon “përderisa ajo të ndjehet e rrethuar nga NATO…”

“Tani pritet të dalë në konferencë Tao Balla e të akuzojë Bashën si agjent të Rusisë”, mbyll reagimin e tij nënkryetari i PD.

Postimi i plotë i Edi Palokës

Nga Konferenca e Sigurise ne Berlin, nen veshjen e kryesuesit te OSBE-se, Rama sapo deklaroi live se Rusise nuk mund ti vihet faj per sjelljen e saj ne rajon “perderisa ajo te ndjehet e rrethuar nga NATO…”

Kryeministri i nje vendi antar te NATO-s , ben kete deklarate perpara takimit te afert me Putin!
Duket se asgje nuk vjen rastesisht ; as deklaratat e hershme te Rames per nje plan B te tij jashte BE; as miqesia e ngushte me Vucic ; as lancimi propagandimi dhe mbeshtetja i ideve ruso-serbe fillimisht per ndarjen e Kosoves e me pas per minishengenin…

Tani pritet te dale ne konference Tao Balla e te akuzoj Bashen si agjent te Rusise…

1 45