Opozita ka mbështetjen e ndërkombëtarëve për zgjedhje të parakohshme, Rama në çdo rrethanë është i humbur

Nënkryetari i PD, Edi Paloka shkruan në një postim në Facebook se, opozita tanimë ka dhe mbështetjen e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës me zgjedhje të parakohshme prandaj PD dhe aleatët do të bëjnë gjithçka për realizimin e tyre.

Paloka shkruan më tej se, Rama ne çdo rrethane është i humbur e nuk ka aritmetikë që ta nxjerrë fitues në zgjedhjet e ardhshme sido dhe kurdo që të zhvillohen ato.

Postimi i plotë

Opozita tanime ka dhe mbeshtetjen e nderkombetareve per zgjidhjen e krizes me zgjedhje te parakoheshme prandaj PD dhe aleatet do te bejne gjithshka per realizimin e tyre.

Rama ne çdo rrethane eshte i humbur e nuk ka aritmetike qe ta nxjerr fitues ne zgjedhjet e ardheshme sido dhe kurdo qe te zhvillohen ato.

P.S
Po e postoj sot me qe mbreme vemendjen e shikuesve e kishin marre gazetaret (jo Rama) qe ben te fliste me veten kreun e vertete te KCK…