Ballina Sport Lokomotiva Zagreb “blindon” tre shqiptarët

Lokomotiva Zagreb “blindon” tre shqiptarët

Lokomotiva e Zagrebit ka nisur fushatën e rinovimeve. Klubi kroat ka një koloni shqiptarësh në përbërje dhe ka zgjatur bashkëpunimin me tre prej tyre, konkretisht me Jon Mersinajn, Enis Çokajn dhe Indrit Tuci.

I pari aktivizohet në rolin e qendërmbrojtësit, Çokaj në mesfushë, ndërsa 19-vjeçari nga Laçi në sulm. Paraqitjet pozitive janë vlerësuar nga drejtuesit kroatë dhe të tre lojtarët do të jenë pjesë e Lokomotivës deri në vitin 2024.

Exit mobile version