Luftë mes bandave në Shkodër, dyshohet për të plagosur

Të shtëna me armë zjarrin kanë ndodhur në lagjen ‘Parruce’ të Shkodrës rreth orës 14:00 të ditës së sotme.

Dy grupe me 2 makina kanë shkembyer zjarr me njëri-tjetrin.

Sipas burimeve të policisë dyshohet se 2 mjete kanë qenë në lëvizje dhe një person nga mjeti tip fuoristradë ka qëlluar në drejtim të një mjeti tjetër.

Autorët janë larguar policia po punon për identifikimin e kapjen e tyre.

Janë sekuestruar disa gëzhoja në vendngjarje, dyshohet se ka persona të plagosur.

plagosje