Jo vetëm në Shqipëri, shpërthen edhe në derbin e Milanos: Rama ik!

Jo vetëm në Shqipëri, por kryeministri i Shqipërisë nuk po gjen qetësi edhe në stadiumet Europiane. Parulla ‘Rama Ik’ është shfaqur edhe në derbin e Milanos mes Interit dhe Milanit në ‘San Siro’.

Mesa duket emigrantët shqiptarë që ndodhen në Itali, i kanë bërë një tjetër surprizë të hidhur kryeministrit Edi Rama.

Që prej ndeshjes Shqipëri-Francë në ‘Air Albania Stadium’ thirrjet dhe parullat ‘Rama ik’ janë shfaqur çdo javë në stadiumet shqiptare, për të vendosur qershinë mbi tortë në derbin e Milanos.

Foto është publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha.

1 3

2 3