Berisha publikon mesazhin: Ja si u japin hashash nxënësve në mes të ish-Bllokut

Një nënë e cila ka shkuar të marrë si zakonisht djalin e saj në shkollën 9 vjeçare Edith Durham në ish-Bllok, është përballur me pamje tronditëse, teksa ka parë me sytë e saj se si të rinj të moshës14-18 vjeç, kapnin prej krahu nxënësit për t’u dhënë hashash.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

‘Droga është dhurata e Edvin Kristaq Drogës për nxënësit e Shqipërisë.

Lexoni denoncimin trondites te prindit dixhital! sb

Doktor nje tmerr i vertete.

Shkova sot te marr djalin tek shkolla 9 vjecare Edit Durham ne “Bllok”. Mu tek dera e jashteme e shkolles 10 te rinje te moshes 14_18 vjec i kapnin nga krahu femijet duke ju ofruar hashash.

Ju lutem beje prezent sepse vetem Ju mund ta ngrini kete problem sepse policia nuk ekziston po merren me syze dhe bjonte!!!’