Video/ Të marrësh një plumb teksa je duke kaluar në rrugë!

Nga Bardh SPAHIA

BENI DETYREN, LERENI SPEKTAKLIN!

Të marrësh një plumb teksa je duke kaluar në rrugë! Ndodhi në Shkodër, mbrëmjen e kaluar, në pedonale! Ky “komoditeti” i krimit për të larë hesape me armë e eksploziv, cuditërisht nuk merr as vëmendje nga autoritetet ligjzbatuese.

E ndonjë prej tyre, edhe e lëshojnë nervat, si shefi i krimeve të Shkodrës, që u shfryhet gazetarëve që bëjnë detyrën e tyre, duke e pyetur mbi detyrën e tij!!!! Kjo eshte fytyra e vertete e nje shteti qe tregon gjithe arrogancen dhe dhunen ndaj qytetareve dhe profesionisteve qe zgjedhin te jetojne e punojne me ndershmeri dhe nga ana tjeter mbron dhe bashkepunon dite-nate me krimin e kriminelet.

Përse ministri i brendshëm nuk po e merr seriozisht situatën me krimin në Shkodër? Përse krimi nuk ka frikë OFL-në, apo thirrjet qesharake të ministrit të brendshëm, që krimi të rikthehet në rrugën e drejtë? Po spektaklin qeveritar, më i dobët se filmat aksion?

Ta kuptojë thua, që kjo qeveri bën show ditën, e marrëveshje natën? Se e mori me dhunë tepsinë, por nuk pranon përgjegjësitë? Bëni detyrën kryeministër e ministër i brendshëm, e mjaft me spektakël te neveritshem, se jeta e njërëzve nuk është film, as si ata të Kinostudios “Shqipëria e re”.

BENI DETYREN, LERENI SPEKTAKLIN!Të marrësh një plumb teksa je duke kaluar në rrugë! Ndodhi në Shkodër, mbrëmjen e kaluar, në pedonale! Ky “komoditeti” i krimit për të larë hesape me armë e eksploziv, cuditërisht nuk merr as vëmendje nga autoritetet ligjzbatuese. E ndonjë prej tyre, edhe e lëshojnë nervat, si shefi i krimeve të Shkodrës, që u shfryhet gazetarëve që bëjnë detyrën e tyre, duke e pyetur mbi detyrën e tij!!!! Kjo eshte fytyra e vertete e nje shteti qe tregon gjithe arrogancen dhe dhunen ndaj qytetareve dhe profesionisteve qe zgjedhin te jetojne e punojne me ndershmeri dhe nga ana tjeter mbron dhe bashkepunon dite-nate me krimin e kriminelet. Përse ministri i brendshëm nuk po e merr seriozisht situatën me krimin në Shkodër? Përse krimi nuk ka frikë OFL-në, apo thirrjet qesharake të ministrit të brendshëm, që krimi të rikthehet në rrugën e drejtë? Po spektaklin qeveritar, më i dobët se filmat aksion? Ta kuptojë thua, që kjo qeveri bën show ditën, e marrëveshje natën? Se e mori me dhunë tepsinë, por nuk pranon përgjegjësitë? Bëni detyrën kryeministër e ministër i brendshëm, e mjaft me spektakël te neveritshem, se jeta e njërëzve nuk është film, as si ata të Kinostudios “Shqipëria e re”.

Gepostet von Bardh Spahia am Donnerstag, 6. Februar 2020