Rama i dha kompanisë së kreut të bandës së Durrësit furnizimin me karburant për të gjitha anijet lundruese në port

Gazetari Flamur Vezaj shkruan në një postim në Facebook se, “qeveria i ka dhënë me PPP kompanisë së Lulzim Berishës furnizimin me karburant për të gjitha anijet lundruese në port dhe ato të peshkimit për gjithë vijën bregdetare”.

Vezaj shkruan më tej se, pavarësisht ekzistences se mjaft kompanive serioze në tregun e karburanteve, qeveria i ka dhënë të drejten ekskluzive kompanisë së kreut të “bandës” së Durrësit për furnizim me karburant të mjeteve lundruese në gjithë vijën bregdetare…

Pasi i dha liçencën për furnizimin me karburant për të gjitha anijet lundruese në port, Rama bën sikur do t’i sekuestrojë pasuritë kreut të bandës së Durrësit. Duket qartë se AntiKÇK-ja e Ramës nuk është gjë tjetër veçse një show i radhës.

Postimi i plotë i gazetarit
OFL-ja zbuloi pa dashje PPP-në e Lul Berishës!
###
Imagjinoni kjo qeveri sa seriozisht e ka luften kunder krimit te organizuar! I ka dhene me PPP kompanise se Lulzim Berishes furnizimin me karburant per te gjitha anijet lundruese ne port dhe ato te peshkimit per gjithe vijen bregdetare!!!

Thene shkurt pavaresisht ekzistences se mjaft kompanive serioze ne tregun e karburanteve, qeveria i ka dhene te drejten ekskluzive kompanise se kreut te “bandes” se Durresit per furnizim me karburant te mjeteve lundruese ne gjithe vijen bregdetare….dmth hyjne e dalin mjetet e kreut te “bandes” se Durresit ne port si ne shtepine e tyre!!!

Kuptohet vetem per karburant asgje tjeter!!!! Dhe OFL-ja e LLeshit i thote justifikoje pasurine!
#Hajde tallje mender hajde#

1 18

22