Ballina Aktualitet Lirohet trafikanti i dënuar me 15 vite burg, Berisha: Implikohet narkoqeveria dhe...

Lirohet trafikanti i dënuar me 15 vite burg, Berisha: Implikohet narkoqeveria dhe kreu i KÇK

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se, në vitin 2018 Jurgen Molla u dënua me 15 vite burg për trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike të tipit Heroinë pasi u zbulua nga sherbimet partnere te DEA amerikane… Ndërsa tnai është liruar me urdhër nga lart psepse ka lidhje shumëe të forta me teë majtet në qytetin e Lezhës, por edhe në qeveri.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Del nga burgu trafikanti i denuar ne vitin 2018 me 15 vite burg.

Implikohet narkoqeveria dhe kreu i KCK.

U paguan 150000€ per te transferuar prokurorin qe vazhdonte hetimet!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Ne vitin 2018 Jurgen Molla u denua me 15 vite burg per trafik nderkombetar Lendesh narkotike te tipit Heroine.

U zbulua nga sherbimet partnere te DEA amerikane…
Sot ne 2020 eshte i lire….

Asnje media nuk guxon te flase per kete fakt.

Ju lutem demaskojeni kete maskarade pasi po bejne burg njerezit e varfer dhe te pamundur.
E kokat e krimit po behen gati per krimet e rradhes.

Ka lidhje shume te forta me te majtet ne Qytetin e Lezhes oor edhe ne qeveri.
Njihet publikisht si financues dhe mbeshtetes i tyre….

Nuk kam info se si mund te jete liruar.
Por nga 15 vite burg,te dale per me pak se 2 vite,kjo eshte e pakuptimte….

Fale aktivitetit te tij kriminal,ka arritur te investoje ne fushen e ndertimit dhe hidrokarbureve.
Gjate kohes qe ka qene ne burg,biznesin e drejtonte vellai i tij….

Ky ka dale ne pergjime,per pagesa mbi 150.000 € per te transferuar prokurorin.
Pasi nuk po e korruptonin dote dhe po u hapte telashe me hetimet.

Exit mobile version