Berisha reagon për ngjarjen e rëndë në Shkodër: Qyteti në duart e bandave!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka ngritur me forcë sot shqetësimin e qytetarëve shkodranë për pasigurinë e madhe për jetën që po i shoqëron dita ditës,që ka kulmuar me luftën në mes të qytetit mbrëmjen e djeshme midis bandave dhe plagosjen e kalimtarëve të pafajshëm.

Berisha shkruan në një postim në Facebook se, “narkopolicia manipulon plagosjen e qytetares në Shkodër! Qyteti në duart e bandave! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital”.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Narkopolicia manipulon plagosjen e qytetares ne Shkoder!

Qyteti ne duart e bandave!

Lexoni mesazh e qytetarit dixhital. sb

Pasiguria ne maksimum. Ne qender te qytetit te Shkodres ndodh nje plagosje. Policia mashtron E plagosura eshte kalimtare e thjeshte.Bandat shkembyen zjarre kunder njera tjetrez .Pedonalja e Shkodres eshte kthyer nje fushe beteje mes bandave te Edvin Rames. Ne vetem 7 vjet qendra e Shkodres ku vlonte arsimi, muzika dhe kultura Edi Rama e ktheu ne fushe beteje te bandave.