Video/ Balla braktiset edhe nga njerëzit e tij në Librazhd, banorët: Ç’janë këto inagurime fallco kur kemi 2 ditë pa drita…

Taulant Balla braktiset edhe nga njerëzit e Partisë së tij në Librazhd. Balla megjithëse kishte urdhëruar dy ditë më parë që kryepleqtë e emëruar të fshatrave Librazhd Katund dhe Librazhd Qendër t’i bënin pritje dhe të lajmëronin banorët që të bënin foto dhe estradë por askush nuk ia vari.

Tato Tao kishte ardhur për inagurimin e linjës elektrike të fshatit që u riparua pjesërisht po për fat të keq këto dy fshatra në momentin që kryetari komitetit vjen kishin mbi 20 orë pa drita.

I rrethuar nga një çetë punojësish administrate, Balla u tërbua nga injorimi qëi bënë banorët. Fshatarët e braktisën perjashto kryeplakun e emëruar dhe përgjegjësin e rrugëve rurale të zonës që është banor i fshatit, askush tjetër nuk e priti.

Në videon e shkurtër që po publikojmë duket qartë një banor që i thotë Ballës: “Ç’janë këto inagurime fallco kur ne kemi 2 ditë pa drita”. I revoltuar dhe i poshëtëruar nga njerëzit e tij, Taulant Balla largohet me bisht ndër shalë.

Gepostet von Dega E PD Librazhd am Mittwoch, 5. Februar 2020