Rruga pa sinjalistikë, makina bie në Gjanicë, humb jetën shoferi

Një aksident i rëndë u shënua Mallakastër. Makina ka dalë nga rruga në aksin Fier-Ballsh tek kthesa e Visokes dhe ka përfunduar në lumin e Gjanicës. Nga të dhënat e para dyshohet se një person ka humbur jetën, ndërsa një tjetër të ketë shpëtuar.

Forcat e policisë kanë arritur të nxjerrin trupin e viktimës Gramoz Isufaj nga ujërat e turbullta të lumit.

“Rruga ka kthesa të shumta dhe mungon siguria në rrugë, si sinjalistika apo barrierat. Mbetet për tu konfirmuar shkaku, por paraprakisht mendohet se është shpejtësia e lartë. Në këtë moment ka stuhi të forta ere dhe shiu”, thanë burimet nga vendi i ngjarjes.